Hrať sa s novorodencom? Nereálne? Tak to sa reálne mýlite 🙂

Dieťa v útlom veku absorbuje všetko, čo mu ponúknete. Prvé týždne sú viac menej o spoznávaní prostredia a adaptovaní sa novým podmienkam. Avšak po pár týždňoch prichádza to čarovné obdobie „už toľko nespím“ 🙂 . A s ním prvé zámerné vnímanie …. 🙂 Je čas na prvé hry a prvé úsmevy:)

Už vie čo je prebaľovanie, zvyklo si na kúpanie a čoraz viac si uvedomuje, že po nasadení čiapky má spustiť poriadny protest. 🙂 🙂 To je ten správny čas vytiahnuť prvé „hračky“ na vášho drobca.

My s Eli hry milujeme. Vždy nás odmení tým najkrajším úsmevom pre rodiča a ten pocit je proste na nezaplatenie. Preto sa s vami radi podelíme o hry, ktoré sú pre drobca a vás jednoduché, ale zato veľmi efektívne. A sledovanie vášho drobca ako s nadšením a „vyplaštenými“ očami sleduje, čo sa okolo neho deje je lepšie ako tá najlepšia komédia 🙂

Ako prvé sme začali Eli ukazovať kontrastnú knižku, pretože tú nám vydržala sledovať čo najdlhšie. Babky sa nám stále smiali , či máme hodinu literatúry za sebou, ale verte či nie, bol to ten najlepší predmet. Hrkalky, loptičky, sáčky ani nič podobné ú nás nezaberalo. Na fotke má Eli cca jeden mesiac. Ako to je u vás? My sme stále prelustrovali celú knižku bez odvracania zraku. Dobré to tie knižočky. Nie je to však lacná záležitosť. Ak však máte chvíľu času, takéto kontrastné kartičky si viete vyrobiť doma za pár centov.

Stačí vám na to : lepidlo, nožnice, rôzne časopisy alebo farebné papiere, biely kartón, prípadne výkresy a kúsok kreativity a času.

Z časopisov vystrihnete rôzne obrázky, najlepšie čiernobiele a vždy k tomu pridáte jeden farebný prvok žiarivej farby. Napríklad žlté slniečko, červené srdce a podobne.

Ak sa vám nechce hľadať v časopisoch, z farebných papierov môžte vystrihnúť rôzne tvary (auto, dom, psíka, vtáčika apod) a prilepiť ich na biely výkres. Kto má doma školáka, s materiálom určite nebude problém.

Poslednou možnosťou je kontrastné obrázky vytlačiť na tlačiarni, je to však už drahšia záležitosť.

Ak sa rozhodnete vyrobiť takúto knižku pre vášho drobca, určite ušetríte pár“euráčov“ a hlavne budete mať super pocit, že ste to robili s láskou pre vaše zlatíčka. A samozrejme nezabudnite sa pochváliť fotkami na lucia@cvibo.sk

Tak hor sa na zážitky 🙂