„Zmyslom života je … žiť, vychutnať zážitky v maximálnej miere, netrpezlivo a bez strachu prežívať nové a bohatšie zážitky.“ Eleanor Roosevelt

Milí kamoši, poviem vám, že sa veľmi teším tomuto e-shopu, aj hlavne kvôli tomu, že sa môžem s vami podeliť o zážitky, ktoré môžte jednoducho pripraviť pre vašich drobcov.

Keď som písala kamošovi ohľadom tvorby e-shopu, jednou z podmienok bolo, aby obsahoval blog. Miesto, kde môžem pre vás pripravovať tipy, ako sa efektívne zabaviť s deťmi. Hravo a zážitkovo.

Približne šesť rokov som pracovala s deťmi. Ako animátor v hoteloch a neskôr ako učiteľka v perfektnej zážitkovej škôlke Chalúpka, ktorú sme spolu so Simčou rozbiehali. A môžem dať krk, ruku, nohu a v podstate všetko do ohňa za to, že zážitkové učenie je najlepšou hrou pre deti. A pre vás tak isto. Naučila som sa tam množstvo veci a rada to posuniem ďalej. Eli mi v tomto určite rada pomôže, hehe (veď je zamestnanec roka 😀 )

Na stránke postupne nájdete rôzne zaujímavé aktivity pre deti, ako im zaručiť zážitok z učenia v podstate za pár centov bez zbytočných plastových hračiek, plyšových medvedíkov a podobných vecičiek z hračkárstva, ktoré deti zabavia len na chvíľu a vám vyšťavia peňaženku. A verte mi, ide to aj bez toho. Mám to odskúšané na vlastnej koži. Stačí na to chvíľka času a kúsok kreativity. Čas si určite nájdete (kde je vôľa, tam je cesta), a ak trpíte nedostatkom kreativity, vaše deti vám ju pripomenú. Lebo kreatívny je každý a jeden z nás.

Tulley, taký alternatívny týpek, ktorý založil bobovú školu v USA, raz povedal: „Viac nožíkov do rúk detí“. Celkom s ním súhlasím. Nebojte sa, nemal na mysli nejaké „vraždiace“ hry pre deti. V podstate ide o to, že deti dokážu všetko a treba im nechať priestor. To len my si myslíme, že ich treba do piatich rokov kŕmiť, obliekať a zaobliť každý a jeden roh v dome, aby si neublížili. A pri tom, deti vedia riadne prekvapiť. Takže ja sa vyberiem smerom „kľudne chyť tu sviečku a sama zistíš , že je to horúce.“ Verím, že tieto aktivity vám prinesú množstvo zábavy. A ja verím, že budem mať priestor vám ich pravidelne prinášať, aby ste mohli dať vašim deťom priestor si ich vyskúšať 😀 😀 😀 . Hádam ste sa nezamotali….

Budem sa snažiť každú a jednu aktivitu, ktorú sem pridám, reálne vyskúšať na Elinkinej koži :D. A verím, že Eli ma za to odmení dostatkom času, ktorý budem potrebovať pre „naše – vaše produkty“ :).

Tak, hor sa na zážitky….dovtedy arivederči….